Nowi pracownicy Muzeum

Nowy, 2018 rok, przyniósł zmiany kadrowe w naszym muzeum. Dotychczasowe wakaty na stanowiskach specjalisty ds. turystyki oraz specjalisty ds. współpracy zagranicznej objęli w dniu 15.01. odpowiednio – Zbigniew Piotrowski oraz Ewelina Stanek-Piechowicz.

Czas pozostały do rozpoczęcia kolejnego sezonu turystyczno-muzealnego w kwietniu poświęcą na wdrożenie się do rytmu pracy w MTK oraz na intensywne szkolenie. Wierzymy, że skutecznie zastąpią osoby, które opuściły nasze szeregi. Panią Ewelinę i pana Zbigniewa witamy serdecznie w naszym zespole!

Zbigniew Piotrowski, urodzony w Łodzi, od 1964 r. na stałe mieszkaniec Kostrzyna. Absolwent kostrzyńskich szkół. Z wykształcenia germanista (WSP Zielona Góra), były nauczyciel, przewodnik, wieloletni pracownik firm kostrzyńskiego przemysłu papierniczego. Pasjonat historii naszego miasta, jego architektury i tajemnic (prywatnie ojciec Dominiki Piotrowskiej – autorki książki „Renesansowy zamek w Kostrzynie”). Hobby: wędkowanie.

Ewelina Stanek-Piechowicz, rodowita krakowianka, jednakże od najmłodszych lat związana z Trójmiastem, od sześciu lat słubiczanka. Z zawodu historyk sztuki, pracowała w kilku muzeach i galeriach (m. in. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Dom Aukcyjny Polswiss Art w Warszawie, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie). Pasjonują ją zagadnienia architektury, dziennikarstwo, teatr oraz język Szekspira.