Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

22 września 2017 r. w Santoku odbyły się Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których temat przewodni w tym roku brzmiał: Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu. Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Santok, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

Po części powitalnej zaprezentowano m.in., wykłady na temat walorów kulturowo-przyrodniczych gminy Santok, wyniki badań archeologicznych na grodzisku w Santoku oraz krajobraz kulturowy łęgów warciańskich i noteckich. W części plenerowej miało miejsce zwiedzanie Muzeum Grodu Santok, spacer do wieży widokowej i zwiedzanie grodziska na drugim brzegu Warty. W spotkaniu z ramienia MTK wzięli udział dyrektor Ryszard Skałba oraz archeolog Krzysztof Socha. A że pogoda dopisała i krajobraz zachwycał, prezentujemy krótką fotorelację z części wycieczkowej spotkania.