Wirtualne spacery po Starym Mieście

Kilka lat temu opracowana została namiastka spaceru po Starym Mieście, prezentująca panoramy sferyczne kilkunastu miejsc tego terenu. Do dzisiaj spacer ten można obejrzeć na stronie internetowej http://www.kostrzyn.pl/spacer/index.html.

Warto to uczynić choćby w celu zaobserwowania, co od tamtego czasu (2009 r.) się zmieniło. Posiadamy również wirtualny model miasta-twierdzy (3D) zrealizowany w ramach projektu Forte Cultura i dostępny na stronie http://www.wirtualnatwierdza.kostrzyn.pl/. Obecnie prezentujemy Państwu kolejny spacer – tym razem przenosimy się do wnętrza Bastionu Filip w celu obejrzenia naszej multimedialnej ekspozycji. Zapraszamy na stronę: http://spacer.muzeum.kostrzyn.pl/

Mamy nadzieję, że zachęci to osoby spoza Kostrzyna do przyjazdu, a kostrzynian do przyjścia do naszego Muzeum. Wierzymy też, że nikt nie zadowoli się wizytą poprzez monitor komputera, lecz będzie chciał naocznie przekonać się o atrakcyjności tego miejsca. Spacer został zrealizowany na zlecenie Muzeum Twierdzy Kostrzyn przez firmę Fotoklika Studio Reklamy z Rzeszowa. Trwają starania o jego umieszczenie na Mapach Google w trybie Street View. Tymczasem zachęcamy Państwa do obejrzenia spaceru, a na turystów czekamy przy wejściu do Bastionu codziennie oprócz poniedziałków w godz. 10:00 – 16:00, w weekendy 10:00 – 18:00.