MTK na Tour Salon

17-19 lutego br. w Poznaniu miały miejsce tradycyjne targi regionów i produktów turystycznych zwane „Tour Salon”. Była to już 28 edycja tej imprezy targowej. W gronie blisko 300 wystawców z 22 krajów prezentujących miejsca, atrakcje i produkty turystyczne znalazło się również Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Tym razem nasza oferta prezentowana była na dużym stoisku województwa… śląskiego.

Powodem było nasze członkostwo w Stowarzyszeniu Podziemnych Tras Turystycznych Polski z siedzibą w Tarnowskich Górach. Tym razem to nam przypadło zadanie obsługi stoiska polskich podziemi. Chętnie pojawilibyśmy się na stoisku lubuskim, ale kryteria stosowane przez Urząd Marszałkowski przy doborze podwystawców są nam nieznane. Mimo to nasze materiały cieszyły się sporym zainteresowaniem zwiedzających. MTK reprezentowane było przez Sławomira Malinowskiego w zastępstwie pracownika zajmującego się sprawami turystyki. Kolejna wyprawa za dwa tygodnie na ITB do Berlina!