Ferie w MTK rozpoczęte

W dniu dzisiejszym (30.01.) rozpoczęły się ferie w Muzeum Twierdzy organizowane dla młodzieży szkół podstawowych. Pierwszego dnia uczestnicy dowiezieni busem z Nowego na Stare Miasto mieli możliwość uzyskania wiedzy na temat pradziejów Kostrzyna i jego historii w średniowieczu zapoznając się z dawnymi strojami, bronią, naczyniami czy wyposażeniem domowym.

W drugiej części dnia odbyły się warsztaty z rysowania historycznych przedmiotów. Odbyły się też pokazy multimedialne dla zobrazowania sposobu życia, w tym prowadzenia walki w okresie średniowiecza. Jutro część poświęcona garnizonowi. Uczestnicy przejdą zajęcia z musztry i strzelania („na sucho”), a po śniadaniu czekają ich warsztaty związane z czyszczeniem i konserwacją zabytków związanych z garnizonem. Kolejne dni przed nami – ferie potrwają do piątku. Zajęcia prowadzą pracownicy Muzeum Twierdzy, a „głównodowodzącym” jest specjalista ds. edukacji muzealnej Jerzy Dreger. Warto dodać, iż oprócz zaangażowania środków własnych uzyskaliśmy z Urzędu Miasta dofinansowanie na realizację naszego przedsięwzięcia, za co dziękujemy.

PS. Ze względu na zachorowanie dwóch uczniów jeszcze przed feriami zwolniły się miejsca dla uczestników. Zainteresowani mogą dołączyć do zajęć od jutra, wystarczy telefoniczne zgłoszenie (tel. 95 752 2360 lub 724 770 310).