Spotkanie świąteczno- noworoczne w Muzeum

Od kilku lat Muzeum Twierdzy Kostrzyn organizuje tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne dla swoich pracowników. Podobnie było w tym roku. Tegoroczne spotkanie w dniu 16.12. br. miało jednakże szczególny charakter. Po raz pierwszy odbyło się ono w sali wykładowej w naszej nowej siedzibie i po raz pierwszy w poszerzonym składzie osobowym.

Tym razem w spotkaniu wzięli udział również członkowie Rady Muzeum oraz „Przyjaciele Muzeum Twierdzy”. Wcześniej spotkania w takim gronie nie były możliwe ze względów lokalowych. Spotkanie otworzył dyrektor Muzeum Ryszard Skałba, który po powitaniu gości przedstawił w formie prezentacji działalność i sukcesy Muzeum Twierdzy Kostrzyn w roku 2016. Następnie nadane zostały honorowe tytuły i wręczone dyplomy „Przyjaciel Muzeum Twierdzy”. Tegorocznymi laureatami zostali Jan Litowczyk i Helmut Lucas. Spotkanie zakończył wspólny posiłek przy stole zastawionym potrawami wigilijnymi, podczas którego uczestnicy złożyli sobie życzenia oraz przedyskutowali zamierzenia na rok 2017.