Wizyta senatorów RP w Muzeum Twierdzy

14 maja na terenie kostrzyńskiego Starego Miasta pojawili się senatorowie będący członkami    Komisja Klimatu i Środowiska. Była to wizyta studyjna, która rozpoczęła się konferencją prasową przed Brama Berlińską. Oprócz przewodniczącego komisji Stanisława Gawłowskiego obecni byli na niej senatorowie Anna Górska, Gabriela Morawska-Stanecka, Marek Borowski, Janusz Gromek, Józef Jodłowski, Władysław Komarnicki i Zdzisław Pupa. Gościnnie pojawiła się również poseł Elżbieta Polak i jako włodarz miasta burmistrz Andrzej Kunt.

Muzeum Twierdzy Kostrzyn znalazło się w programie wizyty za rekomendacją senatora Władysława Komarnickiego. Po konferencji poświęconej głównie stanowi Odry po katastrofie ekologicznej w roku 2022 senatorowie udali się na spacer po „Kostrzyńskich Pompejach”. Za przewodnika służył dyrektor MTK Ryszard Skałba. Goście byli zafascynowani miastem-twierdzą i nie kryli zdziwienia, że są jeszcze takie zagadkowe miejsca z tak fascynująca a mało znaną historią.

Wizyta ta była częścią wyjazdowego posiedzenia komisji, która następnego dnia miało miejsce w Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym Parku Narodowego "Ujście Warty" w Słońsku. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim roli i przyszłości parków narodowych w Polsce. Relacja tekstowa i zdjęciowa z wizyty w Kostrzynie została zamieszczona na internetowej stronie Senatu. Panu Senatorowi Komarnickiemu dziękujemy za przyjazd i zaproszenie Koleżanek i Kolegów z Senatu do Kostrzyna i do naszego muzeum.