Sesje zdjęciowe w muzeum

Nie trzeba nikogo przekonywać, że zarówno teren Starego Miasta jak i wnętrza kostrzyńskiej twierdzy stanowią wdzięczną scenerię do szeroko rozumianych działań o charakterze artystycznym. W przeszłości organizowane były tutaj wystawy plenerowe (np. Dialog Locci, Fryderyk 300), kręcone były filmy do teledysków, prezentowane były przedstawienia teatralne i filmowe, koncerty muzyczne czy seanse filmowe.

Coraz częściej pojawiają się tutaj oprócz turystów z aparatami fotograficznymi również fotograficy i profesjonalni fotografowie. Ci pierwsi poszukują motywów dla swoich artystycznych prac, ci drudzy inscenizują natomiast sesje fotograficzne poza swoimi atelier. Bardzo chętnie fotografują się tu np. młode pary w strojach ślubnych. Nie brak też osób, które w różnorakich strojach (historycznych i nie tylko) pozują do zdjęć, aby móc je wykorzystać w swoim modelingowym portfolio lub po prostu w celach publikacji w mediach społecznościowych. Jesteśmy otwarci na tego typu działania, dlatego też zachęcamy do korzystania z takich możliwości. Ruiny i zieleń Starego Miasta stanowią w okresie wiosenno-letnim piękne tło dla działań artystycznych i można z tego korzystać do woli. Fotografowanie natomiast we wnętrzach muzealnych wymaga tylko wcześniejszego uzgodnienia terminu, aby nie kolidowało to z naszą statutową działalnością.