Muzeum bez informatyka

Karuzela kadrowa w Muzeum Twierdzy kręci się w ostatnich latach jak szalona. W ciągu ostatnich dwóch lat odeszło od nas 8 osób, a przybyły tylko 4. Z dniem 22.11.2023 r.  pracę u nas zakończył nasz informatyk i grafik Tomasz Michalak. Po siedmiu latach obsługi informatycznej, telekomunikacyjnej i sprzętowej naszej placówki postanowił podjąć on nowe wyzwania w nowym miejscu zatrudnienia bliżej swego miejsca zamieszkania (jest mieszkańcem Nowin Wielkich i do pracy dojeżdżał do Kostrzyna).

W ciągu tych wspólnych lat pracy mogliśmy poznać profesjonalizm pana Tomka, jego fachowość oraz wiedzę. Dzięki niemu bez zarzutu funkcjonowała nasza sieć internetowa i informatyczna, bankowość, sprzęt biurowy, telekomunikacja, a także elektronika w naszych pomieszczeniach muzealnych (komputery, monitory, kamery, alarmy). Nasza praca została w dużej mierze skomputeryzowana, wyposażeni zostaliśmy w niezbędne oprogramowanie do wykonywania zadań, a naszego zestawu w serwerowni mogłaby nam pozazdrościć niejedna większa i „ważniejsza” instytucja. Wszelkie awarie były usuwane na bieżąco. Dbał też o obsługę i niezawodne działanie sprzętu audio-wizualnego i nagłośnienia podczas konferencji, prelekcji i innych spotkań. Oczywiście nie możemy zapomnieć o zadaniach związanych z obsługa graficzną. Wszelkie projekty plakatów, banerów, zaproszeń, ulotek, grafik, nadruków, prezentacji itp. wychodziły spod jego ręki. Również strona internetowa i wysyłany przez nas cyklicznie newsletter były przez niego obsługiwane. Bywało też, że wcielał się w rolę kierowcy lub obsługiwał stoisko promocyjne MTK podczas imprez targowych czy promocyjnych. Nie jesteśmy w stanie sami własnymi siłami zastąpić osoby z takim zakresem obowiązków i specjalistyczną wiedzą, stąd też postanowiliśmy kontynuować współpracę z panem Tomaszem w innej, zmienionej formie. Jeśli się ona sprawdzi, będziemy usatysfakcjonowani, jeśli nie, będziemy szukać innych rozwiązań. Na chwilę obecną serdecznie dziękujemy za lata współpracy i życzymy wszystkiego najlepszego w nowym miejscu zatrudnienia.