Zbigniew Piotrowski zakończył pracę w muzeum

Z końcem września br. zakończył pracę w Muzeum Twierdzy Kostrzyn nasz przewodnik turystyczny Zbigniew Piotrowski. Swą przygodę muzealną rozpoczął od stycznia 2018 r., czyli bez mała 6 lat temu. Do jego obowiązków należało prowadzenie wszelkich spraw związanych z obsługą ruchu turystycznego i promocją, w szczególności oprowadzanie wycieczek po Starym Mieście oraz zapoznawanie zwiedzających (w tym niemieckojęzycznych) z historią miasta, udzielanie informacji turystycznych w języku polskim i niemieckim, opracowywanie wraz z pozostałymi pracownikami kalendarium i programów oraz organizacja imprez turystycznych, wycieczek, przygotowywanie ofert turystycznych, materiałów informacyjnych, uczestnictwo w targach i innych przedsięwzięciach promocyjnych, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z organizacjami, instytucjami oraz innymi partnerami, tłumaczenie rozmów i tekstów na potrzeby muzeum, prowadzenie spraw związanych z członkostwem Muzeum Twierdzy w organizacjach turystycznych, stowarzyszeniach itp., pełnienie dyżurów w punkcie IT w Bramie Berlińskiej i w Bastionie Filip.

Specjalista ds. turystyki (bo takie stanowisko zajmował) współpracował też z zagranicznymi podmiotami przy realizacji różnych projektów. Jak widać był to dość obszerny zakres obowiązków. Zbigniew Piotrowski był lubianym przewodnikiem po Starym Mieście. Chwalono go za sposób przekazywania wiedzy, poczucie humoru i cierpliwość w stosunku do nawet najbardziej wymagających turystów. Od 1964 r. był mieszkańcem Kostrzyna. Kilka lat temu przeniósł się do Ownic niedaleko Słońska, skąd dojeżdżał do nas do pracy. Jest pasjonatem historii naszego miasta, jego architektury i tajemnic. Niestety, ze względu na stan zdrowia zmuszony był przedwcześnie zrezygnować z pracy w naszym Muzeum.
Zbyszku, dziękujemy Ci za te wszystkie lata wspólnej pracy. Będzie nam brakować Twojego spokoju, dowcipu i opowieści. Jak tylko będzie taka możliwość, to zapraszamy Cię do odwiedzin, będziesz u nas zawsze mile widziany. Nie wykluczamy też, że po jakimś czasie powrócisz do nas i ponownie wyruszysz na Stare Miasto z grupami turystycznymi. Ekipa Muzeum Twierdzy Kostrzyn życzy Ci dużo, dużo zdrowia i jest stale myślami z Tobą!