Nowe tablice informacyjne

Jednym z celów działalności naszego muzeum jest nie tylko zabezpieczanie obiektów historycznych, ale również ich udostępnianie zwiedzającym. Staramy się dbać w miarę możliwości o turystów, którzy docierają na Stare Miasto Kostrzyn. W tym roku wyremontowaliśmy m. in. toalety w Bastionie Filip, a także zbudowaliśmy wiatę turystyczną w okolicach zamku (na zamówione siedziska ciągle czekamy). Chętnie przyjmujemy wsparcie z zewnątrz w tej materii o d czasu do czasu takie otrzymujemy.

W ostatnim czasie Starostwo Powiatu Märkisch Oderland realizowało projekt oznakowania europejskiego szlaku rowerowego R1. W ramach projektu powstały tablice informacyjne w trzech językach rozstawione w kilku miejscowościach między Strausbergiem a Gorzowem. Jedna taka trójramienna instalacja trafiła do naszego muzeum i w porozumieniu z UM Kostrzyn została ustawiona na zjeździe z drogowego mostu odrzańskiego od strony Niemiec na Stare Miasto Kostrzyn. Poprzednia „stara” tablica została przez nas wykorzystana i ustawiona z niemałym trudem (była zabetonowana w podłożu) przy wyjeździe ze Starego Miasta przez Bramę Chyżańską przy rondzie „Twierdza”. Przy okazji wymieniliśmy też dwie inne tablice informacyjne na Starówce, które zostały mocno doświadczone przez warunki atmosferyczne. To oczywiście nie wszystkie plany, które zamierzamy zrealizować w celu ułatwienia turystom zwiedzania Kostrzyna i okolic, o czym będziemy na bieżąco informować.