Zmarł burmistrz Seelow Jörg Schröder

15 kwietnia 2023 r. we wczesnych godzinach rannych zmarł nagle w wieku 64 lat wieloletni burmistrz miasta Seelow Jörg Schröder. Jego odejście zszokowało społeczność Seelow, ale również wielu partnerów, znajomych i przyjaciół w Polsce, również w Kostrzynie.

Do tego grona możemy zaliczyć dyrekcję i pracowników Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Lista Jego zasług dla Seelow i całego regionu przygranicznego jest ogromna i jest to wielki cios dla wszystkich, którzy mieli okazję z Nim współpracować. Wystarczy wspomnieć tylko o licznych projektach realizowanych przez Kostrzyn, Słońsk, Międzychód we współpracy z Seelow na niwie kulturalnej, edukacyjnej czy sportowej. Jeśli chodzi o nasze muzeum, to burmistrza Schrödera gościliśmy nader często. Były to mniej lub bardziej oficjalne wizyty, spotkania robocze czy udział w organizowanych przez nas uroczystościach i wydarzeniach. W tym roku spotkaliśmy się służbowo na przyjęciu noworocznym w Seelow czy podczas Dnia Turystyki Regionu Odry i Warty w Küstrin-Kietz przed dwoma tygodniami. Warto wspomnieć choćby serdeczne przyjęcie naszej grupy podczas obchodów Dni Seelow we wrześniu ub. r. w ramach zorganizowanej przez nas wycieczki. Był również prezesem stowarzyszenia „Tourist-Information Oderbruch und Lebuser Land”, do którego jako muzeum należymy. W jego osobie straciliśmy nie tylko niezwykle aktywnego i zaangażowanego w sprawy lokalne i regionalne samorządowca, ale również miłośnika sportu, turystyki i historii i naszego prawdziwego przyjaciela. Jörg Schröder pełnił funkcje burmistrza od roku 2009.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Zmarłego, ale również znajomym i całej wstrząśniętej społeczności partnerskiego miasta Seelow. Cześć Jego pamięci!