Rynek regionalny u sąsiadów

Ponad 40 wystawców z Polski i Niemiec i kilkuset zwiedzających wzięło udział w organizowanym już po raz czwarty wspólnym polsko-niemieckim Dniu Turystyki regionu Odry i Warty połączonym z Jarmarkiem Regionalnym. Wydarzenie miało miejsce 29 marca, tym razem w Küstrin-Kietz.

Oficjalne rozpoczęcie z mową powitalną Burmistrza Seelow Jörga Schrödera odbyło się w sali miejscowego Domu Kultury. Połączone było ono z prelekcją dotyczącą projektu „Pamięć łączy”. Na terenie przyległym do obiektu oferowane były na stoiskach głównie produkty regionalne, np. kawa z własnej palarni, dziczyzna i wyroby wędliniarskie, piwo z Witnicy, miód, chleb i ciasta, oleje, dżemy, ryby, jaja, owoce, warzywa i kwiaty. Obecne były również kalendarze, pocztówki i książki, ceramika, biżuteria ze szkła, mydlarstwo, wyroby z wełny, stolarstwo, domowe wyroby dla dzieci. Ustawiono też kilka stanowisk informacyjnych, wśród nich miasto Seelow, Zrzeszenie Turystyczne Seenland Oder-Spree, biura informacji turystycznej, przedsiębiorstwa turystyczne i lokalne stowarzyszenia. Nie zabrakło również stoiska Muzeum Twierdzy Kostrzyn z pamiątkami i publikacjami dotyczącymi historii miasta-twierdzy. Innym kostrzyńskim akcentem był koncert zespołu „Wrzos” z naszego miasta. W ramach wydarzenia zorganizowano też dwie wycieczka autokarowe: jedna zawitała do Słońska, a druga do Domu Praktyk Twórczych w Kostrzynie, gdzie uczestnicy mogli wziąć czynny udział w zajęciach. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Tourist-Information "Oderbruch und Lebuser Land" e.V., którego Muzeum Twierdzy jest członkiem. Za rok kolejne spotkanie. Miejsce nie zostało jeszcze ustalone, ale już teraz zapraszamy do czynnego (jako wystawcy) lub biernego (jako odwiedzający) uczestnictwa. Jest to okazja zapoznania się nie tylko z regionalnymi produktami, ale również z bogata ofertą turystyczną regionu Odry i Warty.