Dzień turystyki w Küstrin-Kietz

W marcu 2022 r. stowarzyszenie Touristinformation Oderbruch und Lebuser Land, którego Muzeum Twierdzy Kostrzyn jest członkiem, zorganizowało „III Dzień Turystyki Regionu Odry i Warty”. W ramach tego wydarzenia odbył się m. in. „Jarmark Regionalny”. Miał on miejsce dosłownie na drugim brzegu naszej granicznej rzeki w miejscowości Kuhbrücke (do 1945 r. było to jedno z przedmieść Kostrzyna). Prezentowane były na nim stoiska z niemieckimi i polskimi produktami z regionu Odry i Warty.  W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu polskich i niemieckich wystawców z naszego regionu, a teren jarmarku odwiedziło ponad tysiąc osób. W ramach obchodów zorganizowana została też wycieczka na kostrzyńskie Stare Miasto.

Po zeszłorocznym sukcesie imprezy postanowiono zorganizować podobny jarmark również w tym roku. „IV Dzień Turystyki” będzie miał miejsce tym razem 29 marca br. ponownie w pobliżu polsko-niemieckiej granicy, w Domu Kultury w Küstrin-Kietz. Jarmark regionalny usytuowany będzie na terenie przyległym do obiektu. Ponownie obecni będą niemieccy i polscy wystawcy, zarówno podmioty branży turystycznej, członkowie stowarzyszenia i nasi partnerzy, jaki i usługodawcy i sprzedawcy produktów regionalnych. Naturalnie będą również stoiska gastronomiczne. Liczymy na liczny udział mieszkańców, gości i turystów z obu krajów. W załączeniu znajdziecie Państwo kartę zgłoszenia dla potencjalnych wystawców. Za stoiska nie będą pobierane żadne opłaty! Należy je jedynie samodzielnie przygotować. Zgłoszenia należy przesłać do 28 lutego br. mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Muzeum Twierdzy Kostrzyn będzie obecne ze swoim stoiskiem i zapraszamy innych chętnych do czynnego uczestnictwa, a turystów do złożenia wizyty w Kietz i zapoznania się z ofertą turystyczną (i nie tylko) wystawców z naszego regionu.