„Najeźdźca” na Starym Mieście

Niejednokrotnie teren Starego Miasta był areną wszelakich działań artystycznych. Stanowi on nie tylko atrakcję turystyczną, ale również idealną scenerię dla różnego rodzaju aktywności. W przeszłości kilkakrotnie korzystały z tej możliwości ekipy filmowe, studia fotograficzne, czy też zespoły muzyczne. W ostatnim czasie ponownie pojawiła się w tym miejscu grupa muzyków i kamerzystów poszukująca ujęć dla zilustrowania nagrywanego teledysku muzycznego.

Grupa ta, to członkowie zespołu AnEmJa wywodzącego się z Gorzowa Wielkopolskiego, choć muzycy pochodzą z różnych miejscowości (jednym z nich jest kostrzynianin Radosław Mleczek grający na basie). Zespół powstał w 2008 roku, a jego styl muzyczny, to mocne brzmienie rockowe w stylu hardcore z elementami metalu z mocnym wokalem. Zespół ma na koncie liczne koncerty oraz kilka minialbumów („Nowy Początek” – 2010, „Pod Presją” – 2013) oraz niedawno wydany album „Dychotomia” (2020).

Najnowszy nagrany teledysk nosi tytuł „Najeźdźca” i porusza gorący temat agresji Rosji na Ukrainę. W roli głównej wystąpił Dariusz Burak, wokalista grupy. Jest to utwór o mocnym brzmieniu i o mocnym wydźwięku, gdzie muzycy nie przebierają w słowach. Artystyczny charakter utworu pozwala jednak na użycie słownictwa, którego nie stosujemy na co dzień.  Jak sami piszą nagrali ten utwór „na pohybel orkom i wszystkim sk…om ,którzy chcą się bawić w zabijanie w XXI w.”. Ujęcia na Starym Mieście realizowane były w Zaułku Różanym i na dziedzińcu zamku, co wytrawni obserwatorzy z pewnością zauważą. Zachęcamy do obejrzenia teledysku na serwisie You Tube. Kto chciałby na żywo posłuchać mocnego brzmienia zespołu, to okazja nadarzy się choćby już w najbliższą sobotę 18 czerwca w Gorzowie.  W ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego zespół równo o północy zagra w Centrum Kultury Niezależna Centrala (ul. Spichrzowa 1).

Zainteresowanych wykorzystaniem scenerii Starego Miasta dla wszelkich działań artystycznych zapraszamy do kontaktu.