Stare Miasto scenerią uroczystości ślubnych

Generalnie kostrzyńskie Stare Miasto uznawane jest za swoisty park kulturowy i obszar chroniony – teren atrakcyjny ze względu na swoją historię a także na walory rekreacyjne. Oprócz turystów i miłośników historii często odwiedzają nas spacerowicze, grupy dzieci i młodzieży. Znajdują oni tutaj ciszę i spokój w otoczeniu przyrody, bez ruchu drogowego. Zaobserwowaliśmy tutaj niejednokrotnie grupy wodniaków, wędkarzy, rowerzystów.

Od czasu do czasu pojawiają się tutaj sportowcy wyczynowi oraz amatorzy. Udostępniamy też nasz teren firmom, stowarzyszeniom, klubom i grupom prywatnym na spotkania firmowe, organizację grilla czy ogniska. Na terenie Starówki nakręcano teledyski (o tym napiszemy w najbliższym czasie), ale również jest to wdzięczna sceneria dla miłośników fotografowania czy artystów-plastyków. Na przestrzeni lat Stare Miasto kilkakrotnie było areną wystaw plastycznych i innych działań artystycznych (przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, recytacje itp.) Odbywały się tu też profesjonalne sesje fotograficzne. Ale w piątek 3 czerwca miało miejsce wydarzenie bez precedensu. Na Starym Mieście miała miejsce uroczystość zawarcia związku małżeńskiego!

Po wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia w Urzędzie Stanu Cywilnego para młoda przybyła na Stare Miasto łodzią motorową w asyście innych łodzi. To nie był przypadek, gdyż panem młodym był prezes kostrzyńskiego WOPR Marcin Kleczkowski, a jego wybranką Aleksandra Sip (uzyskaliśmy zgodę na publikacje nazwisk i fotografii). Po przybiciu do brzegu  na Przystani Twierdza i po przejściu przez Furtę Rybacką młodzi zostali przywitani przez kierownika USC, po czym w obecności zgromadzonych na Promenadzie Kattego gości i świadków odbyła się normalna ceremonia ślubna.

Młodej parze serdecznie gratulujemy i zachęcamy też innych do niekonwencjonalnego wykorzystania scenerii ruin, murów twierdzy i zieleni Starego Miasta po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. Jesteśmy otwarci na propozycje i chętnie udzielimy wsparcia, o ile pomysły będą się mieścić w granicach rozsądku i nie będą stały w sprzeczności z charakterem i powagą tego miejsca.