Patriotyczne spotkania z najmłodszymi

Podobnie jak w latach ubiegłych Muzeum Twierdzy Kostrzyn bierze udział w obchodach Narodowego Dnia Niepodległości organizowanych przez kostrzyńskie przedszkola. Jak na razie nasi pracownicy odwiedzili dwie placówki.

W dniu 9 listopada pracownicy MTK odwiedzili Niepubliczne Przedszkole „Stonoga”. Wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków zapoznały się z umundurowaniem, wyposażeniem i tradycjami 10. Pułku dragonów z 1. Dywizji Pancernej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Prezentację przygotował jak zwykle muzealny edukator Jerzy Dreger. Oprócz tego maluchy dowiedziały się, czym zajmują się żołnierze i które jednostki są spadkobiercami dumnych tradycji. Oczywiście po barwnej prelekcji był czas na oglądanie i przymierzanie wojskowego ekwipunku i mundurów.

W podobnym duchu przebiegła wizyta złożona 10 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników. Najpierw pracownicy wzięli udział jako goście w akademii związanej z tematyką 11 listopada przygotowanej przez 6-cio latki. Następnym elementem była prelekcja wygłoszona przez muzealnego edukatora. Również i tym razem było dużo przymierzania i oglądania wszelkich elementów ekwipunku.

Bardzo miło było nam odwiedzić obie placówki. Kolejne spotkania już mamy umówione. Dziękujemy bardzo za zaproszenia – zawsze chętnie bierzemy udział tego typu przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, że za rok znów będzie szansa wziąć udział w takich wydarzeniach.