Sejmik Turystyczny w Słońsku

Od kilku lat spotykają się co roku (z przerwami) członkowie Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej aby podsumować sezon turystyczny i podzielić się informacjami z branży turystycznej. W spotkaniach tych biorą udział nie tylko członkowie Loturu, ale również przedstawiciele samorządów, organizacji i innych podmiotów działających na niwie turystycznej. VI Lubuski Sejmik Turystyczny miał miejsce tym razem 28 października br. w Słońsku w nowo powstałym Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym prowadzonym przez Park Narodowy „Ujście Warty”.

Tematem przewodnim była tym razem turystyka ornitologiczna, która na Ziemi Lubuskiej odgrywa znaczącą rolę i może stać się „hitem eksportowym” regionu. Referenci przedstawili trendy tzw. birdwatchingu, zasady obserwacji ptaków, zasady udostepniania stanowisk obserwacyjnych na terenie parku narodowego, a także zaprezentowali konkretne działania w celu rozwoju tego rodzaju turystyki.

Podczas sejmiku został uroczyście podsumowany konkurs o „Lubuską Perłę Turystyczną” oraz konkurs Lubuskie z drona „O złotą ważkę”. Nasze muzeum w tym roku nie brało udziału w rywalizacji. Clou programu było jednak zwiedzanie centrum, które na naszych przedstawicielach (Ryszard Skałba, Zbigniew Piotrowski) wywarło ogromne wrażenie. W naszym regionie powstała kolejna niezwykła atrakcja, która z pewnością będzie przyciągać grupy szkolne z całej Polski. Prezentujemy kilka fotografii tej multimedialnej i interaktywnej ekspozycji i zachęcamy już teraz (otwarcie centrum dla publiczności nastąpi wkrótce) do wizyty w tym przepięknym i pouczającym miejscu.