lipiec 2024 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Kino letnie w scenerii ruin

wtorek, 23 lipiec 2024 17:32

W dwie lipcowe soboty ( 6 i 20 lipca) na malowniczym Starym Mieście odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Kino Letnie pod gołym niebem. To była doskonała okazja, aby mieszkańcy Kostrzyna (i nie tylko) mogli wspólnie cieszyć się filmowym wieczorem w niepowtarzalnej atmosferze. Stare Miasto z jego zabytkowymi kamienicami i brukowanymi uliczkami, tworzy idealne tło dla tego wydarzenia.

Podarowana skrzynka amunicyjna

wtorek, 16 lipiec 2024 22:28

Na strychach i w piwnicach wielu domów (szczególnie tych starszych) do dziś znaleźć można interesujące eksponaty. Nie mamy tu na myśli prawdziwych skarbów, choć i takie perełki czasami się zdarzają, ale o zwykłych przedmiotach, których wartość historyczna jest większa niż wartość materialna. Tak było w przypadku skrzynki na amunicję, która kilka dni temu przekazał do zbiorów naszego muzeum pan Igor Awiżeń.

Odra `45 – Lekcja żywej historii

środa, 03 lipiec 2024 17:21

W miniony weekend na terenie Starego Miasta oraz w obiektach Muzeum Twierdzy Kostrzyn miało miejsce dość spektakularne dwudniowe wydarzenie pod nazwą „Wrota Berlina – Odra `45”. Głównym punktem programu imprezy była rekonstrukcja historyczna prezentująca walki o Kostrzyn i rejon Odry w lutym i marcu 1945 r. Zanim jednak w niedzielę 30 czerwca rozpoczęły się działania militarne z udziałem rekonstruktorów i pojazdów z okresu II Wojny Światowej, w sobotni wieczór 29 czerwca, czyli w przeddzień wydarzenia, zrealizowano dwa inne interesujące punkty programu.