Nowości w Bastionie Filip

Od otwarcia ekspozycji w Bastionie Filip minęło już kilka lat, jednak ciągle ulega ona zmianom i modyfikacjom. Co roku uzupełniana jest ona o nowe elementy. Nie inaczej będzie i tym razem. Zwiedzający wystawę będą mogli obejrzeć kilka wcześniej nieprezentowanych eksponatów czy instalacji. Żeby nie zdradzać szczegółów (te będą do obejrzenia na miejscu przez zwiedzających) pozwolimy sobie wymienić w punktach te zmiany, po to tylko, aby wzbudzić ciekawość i zachęcić do osobistej wizyty w Bastionie Filip.

Naszą ekspozycję wzbogaciły m. in.:

• Bomba kasetowa
  • Skrzynia ekspozycyjna z amunicją czołgową
  • Plansza z gazetami opisującymi walki w 1945 roku
  • Nowe egzemplarze kul i granatów
  • Nowe pamiątki związane z twierdzą
  • Nowe pamiątki związane z garnizonem
  • Dodatkowe multimedia – pokazy zdjęć, filmy i aplikacje

Powstały także dodatkowe punkty oświetleniowe  i zabezpieczenia eksponatów. To wszystko będzie można obejrzeć już od soboty, 8 maja br., gdyż na ten dzień zaplanowaliśmy otwarcie ekspozycji muzealnej w Bastionie Filip dla turystów indywidualnych.  Ekspozycja czynna będzie przejściowo tylko w weekendy od godz. 10 do 18 (ostatnie wejście o godz. 17:00). Niestety, nadal musimy stosować pewne ograniczenia i obostrzenia. Prosimy się z nimi zapoznać przed przyjazdem lub przyjściem do nas, aby na miejscu nie zostać zaskoczonym wymogami stawianymi zwiedzającym. Zalecamy korzystanie z parkingu przy Hotelu Bastion. Czekamy na Państwa i zapraszamy!

Wytyczne dla odwiedzających Bastion Filip

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz personelu, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

1. Przed wejściem należy absolutnie obowiązkowo zdezynfekować dłonie płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych!
  2. Wymagane jest noszenie ochrony ust i nosa.
  3. W Bastionie może przebywać jednorazowo maksymalnie 30 osób.
  4. Nie wolno przekraczać wyznaczonej linii podczas obsługi.
  5. Należy zachować 2 metry odstępu w ewentualnej kolejce oraz zalecaną odległość od innych zwiedzających.
  6. Nie należy dotykać gablot i eksponatów za wyjątkiem ekranów dotykowych.
  7. Rekomendowana jest płatność kartą.

Dziękujemy za zrozumienie. Życzymy miłego i bezpiecznego pobytu w Kostrzynie!