Geocaching w mieście-twierdzy Kostrzyn

24 kwietnia  br. aktywowany został na użytek zwiedzających nowy element infrastruktury turystycznej na Starym Mieście oraz zewnętrznych dziełach twierdzy. Dzięki podpisanemu przez MTK porozumieniu z serwisem Opencaching.pl i współpracy z grupą pasjonatów udało się stworzyć dwie tematyczne geościeżki. Pierwsza otrzymała miano Kostrzyn – Stare Miasto i prowadzi poprzez ruiny Starówki oraz fortyfikacje rdzenia twierdzy. Na szlaku umieszczono łącznie 23 skrzynki, różnych rozmiarów i form. Poza terenem administrowanym przez Muzeum Twierdzy powstała ścieżka Twierdza Kostrzyn. Jest znacznie dłuższa i bardziej wymagająca. W jej skład wchodzi 40 skrzynek o różnym stopniu trudności, jeśli chodzi o ich odnalezienie.

Weekendowe otwarcie, pomimo obowiązujących obostrzeń, zgromadziło na przestrzeni dnia znaczną liczbę uczestników. Z racji terenowej formuły zabawy możliwe było przeprowadzenie eventu bez konieczności zgromadzenia uczestników. Z naszych szacunków wynika, że z obu ścieżek skorzystało tego dnia co najmniej 40 osób. Chętni do podjęcia wyzwania zjechali do Kostrzyna dosłownie z całej Polski. Według opinii zamieszczonych na portalu opencaching.pl kilka miesięcy pracy całego zespołu odniosły zamierzony skutek. Obie trasy bardzo spodobały się uczestnikom. Trafionym pomysłem było okraszenie skrytek historycznymi opisami oraz grafikami. Cieszy niewątpliwie fakt szczęśliwego sfinalizowania i przeprowadzenia przedsięwzięcia w dość szczególnych warunkach.

Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstawanie obu ścieżek. Zgodnie z zasadami portalu personaliów nie ujawniamy, ale możemy wskazać że w prace zaangażowani byli : szreq, ELF-HUNTER, Burzyki, kornafixx, Ciachol, misiowa, Zurki, Jakub_Ch, MPolusia, Gr00By, Shir0. Po raz kolejny udało się udowodnić, że dobrze zorganizowana współpraca pomiędzy instytucją a gronem pozytywnie zakręconych pasjonatów może przynosić świetne efekty. Oby więcej takich inicjatyw i ludzi chętnych do współpracy.

(fotografie pochodzą od uczestników wydarzenia)