Startuje geościeżka „Stare Miasto”!

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o  podjęciu współpracy Muzeum Twierdzy Kostrzyn z serwisem opencaching.pl w celu utworzenia na terenie naszego Starego Miasta geościeżki dla turystów zrzeszonych w serwisach cachingowych. To gra terenowa polegająca na poszukiwaniu ukrytych „skarbów” - keszy.

Pracownicy MTK wraz z przedstawicielami miłośników geocachingu opracowali wspólnie trasę i punkty, w których ulokowane zostaną pojemniki z zawartością. Łącznie na Starówce umieszczono 23 skrytki – skrzynki, z których dwie będą łatwe do odnalezienia, ale trudne do otwarcia. Dla otwarcia skrzynek przy Bramie Berlińskiej i przy bastionie Filip trzeba będzie wcześniej wykonać pewne zadania, aby pozyskać 5-cyfrowe kody dostępu. Opiekunem ścieżki będzie Muzeum Twierdzy. Oczywiście wszystkie skrzynki zostały umieszczone zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obecnych w Regulaminie zwiedzania Starego Miasta. Współrzędne poszczególnych skrytek, kody itp. będą dostępne na serwisie opencaching.pl tylko dla zarejestrowanych użytkowników i osoby wtajemniczone. Znalazcy znajdą wewnątrz interesujące informacje na temat obiektów Starego Miasta i twierdzy, czasem drobne gadżety itp. Trasę uruchamiamy i aktywujemy w najbliższą sobotę, 24 kwietnia, o godz. 09:00. Od tej godziny przy Bastionie Filip „dyżurować” będzie przedstawiciel serwisu oraz pracownik Muzeum, którzy udzielać będą informacji zainteresowanym poszukiwaczom.

Mamy nadzieję, że dzięki powstaniu geościeżki na Starówce i sieci dookoła uda się przyciągnąć turystów zorientowanych na bardziej zaawansowane formy zwiedzania.