Koniec sezonu dla wycieczek „W samo południe”

Wraz z nastaniem astronomicznej jesieni zakończyliśmy codzienne (w dni powszednie) spacery „W samo południe” po Starym Mieście z przewodnikiem muzealnym. Była to interesująca próba dodana do naszej oferty pod koniec lipca, a skierowana do turystów indywidualnych.

Łącznie w ciągu 2 miesięcy miało miejsce 26 takich wycieczek, z których skorzystało łącznie około 200 osób. Warunkiem było zebranie na starcie co najmniej 8 zainteresowanych turystów. Nie zawsze ta sztuka się udawała, ale miały miejsce sytuacje, gdzie nawet dwie osoby decydowały się na skorzystanie z naszej oferty i zapłacenie ryczałtowej kwoty za usługę przewodnicką. To utwierdza nas w przekonaniu, że był to dobry pomysł, do którego powrócimy w nowym sezonie (być może w zmodyfikowanej lub rozszerzonej formie). Zachęcamy do korzystania z naszych usług przewodnickich. Samodzielny spacer po terenie Starego Miasta ma oczywiście swój urok. Można dowolnie kształtować trasę i czas przejścia, można oglądać ruiny, rośliny, słuchać śpiewu ptaków czy nawet w trakcie zjeść posiłek. Ze względu na charakter pomnikowy tego miejsca teren ten nie został wyposażony w dziesiątki tablic informacyjnych, tak więc zawsze istnieje ryzyko, że nieświadomie mijamy ruinę domu, z którym związana jest ważna postać lub ciekawe wydarzenie. Wprawdzie „kamienie mówią” i widok ruin wywiera na zwiedzających spore wrażenie, ale komentarz przewodnika powoduje, że uzyskujemy cenne informacje, o których kamienie nie opowiedzą. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszej oferty i zachęcamy turystów planujących wizytę w naszym muzeum, do uwzględnienia w swoich planach zwiedzania spacer z przewodnikiem po „Kostrzyńskich Pompejach”.