Stare Miasto na obrazach

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że kostrzyńskie Stare Miasto, to nie tylko miejsce historyczne i tragiczne jednocześnie, ale również oaza przyrody, która przez dziesięciolecia obejmowała ten teren w posiadanie na wyłączność. Uliczki i zaułki Starówki, to również piękna sceneria dla plenerów fotograficznych, teatralnych, malarskich. Nieprzypadkowo działania artystyczne na trenie „Starego Kostrzyna” cieszyły się dotąd sporym zainteresowaniem i uznaniem widzów.

Nieprzypadkowo też widzimy tu młode pary na ślubnych sesjach fotograficznych. Od wielu lat pojawiają się tutaj artyści, których przyciąga magia tego miejsca. Od ponad 20 lat dwie malarki z Berlina Gisela Neumann i Barbara Nagel upodobały sobie nadgraniczny teren Łęgów Odrzańskich (Oderbruch) wraz z Kostrzynem jako plener dla swoich obrazów malowanych akwarelą i pastelami, a wykorzystywanych później do wydawania kalendarzy czy książek. Kalendarze te wydawane są systematycznie od 1993 r.

W dniu 3 września po raz kolejny zastaliśmy obie artystki przy pracy w okolicach zamku i pomnika Margrabiego Jana. Przyciągnęła ich tu jak zawsze cisza, spokój, poszukiwanie harmonijnego życia, krajobraz i przyroda. Wyniki ich wcześniejszej pracy artystycznej można zobaczyć w Bramie Berlińskiej, gdzie do nabycia jest kalendarz na rok 2021 z ich pracami. Tutaj też można nabyć książkę przedstawiającą ich refleksje z malowania po obu stronach Odry. Zainteresowanych nabyciem obu publikacji zapraszamy do Bramy Berlińskiej, a fotografików, rysowników czy malarzy zachęcamy do wykorzystania pięknej scenerii Starego Miasta jako miejsca ich działań artystycznych.

Stare Miasto na obrazach