Wycieczki z przewodnikiem trafionym pomysłem

Nasza propozycja organizowania dla turystów indywidualnych spacerów po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika muzealnego okazała się strzałem w dziesiątkę. Od początku sierpnia codziennie w samo południe w dni robocze zbierają się w Bramie Berlińskiej turyści praktycznie ze wszystkich zakątków Polski, aby posłuchać opowieści naszych pracowników. Bo ponoć „kamienie mówią” na Starym Mieście, ale przewodnik zawsze może coś dopowiedzieć. Do tej pory, mimo panujących upałów, jeszcze nie było dnia, aby wycieczka nie odbyła się ze względu na brak zainteresowanych.

Są to wprawdzie niewielkie grupki (największa do tej pory liczyła 24 uczestników), ale tylko dwa razy na starcie nie pojawiła się ich wymagana liczba (8 osób). Mimo to wycieczki również doszły do skutku, ponieważ osoby te zdecydowały się na pokrycie pełnych kosztów w postaci ryczałtu. Kwota 120 zł nie odstraszyła onegdaj nawet samotnej pary turystów, którzy zdecydowali się we dwójkę pokryć koszty wycieczki i po dwuipółgodzinnym spacerze stwierdzili, że było to „warte tych pieniędzy”. Nadal jednak mimo naszych informacji w internecie i na tablicach przy wejściach na teren muzeum wiele osób dowiaduje się o naszej propozycji dopiero na miejscu. Nic to nie zmienia, dzisiaj kolejna grupka udała się na zwiedzanie w ramach naszej oferty. Gorąco zachęcamy do tej formy zwiedzania „Kostrzyńskich Pompei”. Naprawdę warto!