Startujemy!

Pandemia wywołana koronawirusem SARS-COV-2 zaburzyła prace wielu instytucji. Utrudnienia i ograniczenia nie ominęły również naszego Muzeum. Stopniowo starać się będziemy powrócić do normalności. Wymaga to jednak przedsięwzięcia takich środków i prac, które wcześniej nie były konieczne. Zaczynamy stopniowo, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym zwiedzającym, ale również pracownikom MTK.

Teren Starego Miasta dostępny jest do samodzielnego zwiedzania, dla spacerów i relaksu. Niestety, z braku środków zmuszeni byliśmy wstrzymać koszenie trawników i z pewnością zostanie to zauważone. Z tego samego powodu nie został naprawiony trawnik na tarasie Bastionu Brandenburgia zniszczony w okresie zimowym przez dziki. Wszystko przed nami.

W najbliższy weekend uruchamiamy Punkt Informacji Turystycznej oraz sprzedaży pamiątek i publikacji w Bramie Berlińskiej. Aby stało się to możliwe, zmuszeni byliśmy do instalacji odpowiednich zabezpieczeń, zmodyfikowania warunków przebywania w obiekcie i warunków sprzedaży. Informacje o obowiązujących zasadach i ograniczeniach wywieszone zostały przy wejściu do obiektu. Obowiązkowa będzie dezynfekcja dłoni oraz noszenie maseczek ochronnych. Liczymy na Państwa zrozumienie! Jesteśmy po rozmowach i konsultacjach ze Strażą Graniczną i Sanepidem, mamy zielone światło.

Punkt Informacji Turystycznej oraz sprzedaży pamiątek i publikacji w Bramie Berlińskiej czynny będzie od dnia 16 maja 2020 r. początkowo tylko w weekendy (sobota-niedziela) w godzinach od 10:00 do 16:00.

Prosimy pamiętać, że dojazd i dojście do Bramy Berlińskiej oraz wejście przez nią na teren Starego Miasta nie są ze względu na kontrolę graniczną możliwe! Należy korzystać ze „starego” wejścia od strony parkingu autokarowego naprzeciwko naszej poprzedniej siedziby, z wejścia przy Hotelu Bastion, lub z wejścia od strony Ronda „Twierdza”. Nie są dostępne również toalety dla zwiedzających! 

Otwarcie ekspozycji muzealnej w Bastionie Filip dla turystów indywidualnych planujemy  dnia 23 maja 2020 r., ale prosimy śledzić nasze komunikaty przed planowaną wizytą.

Czekamy na Państwa i zapraszamy!

-------------------------------------------------------------------------

Wytyczne dla odwiedzających Bramę Berlińską

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz personelu punktu informacji turystycznej, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

  1. Po wejściu należy zdezynfekować ręce płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych.
  2. Wymagane jest noszenie ochrony ust i nosa.
  3. W lokalu może przebywać jednorazowo maksymalnie 6 osób.
  4. Nie wolno przekraczać wyznaczonej linii podczas obsługi.
  5. Należy zachować 2 metry odstępu w ewentualnej kolejce.
  6. Pamiątki i publikacje podaje osoba obsługi.
  7. Rekomendowana jest płatność kartą.

-------------------------------------------------------------------------

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Życzymy miłego i bezpiecznego pobytu w Kostrzynie!