I Ty możesz zostać archeologiem – warsztaty dla młodzieży

W sobotę 27 sierpnia 2016 r. Muzeum Twierdzy Kostrzyn organizuje w ramach XVII Dni Twierdzy warsztaty archeologiczne. Są one skierowane do młodzieży od 12 do 16 lat. Zajęcia przeprowadzone zostaną na Starym Mieście, na wykopie zlokalizowanym w południowym narożniku ruin zamku.

Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym charakterystyki pracy archeologa, stosowanych technik i przyrządów, przewidziana jest część praktyczna, obejmująca eksplorację wykopu, wykonywanie pomiarów niwelatorem, wykonywanie dokumentacji rysunkowej i fotograficznej, czy też przeszukiwanie urobku z wykopu za pomocą wykrywacza metali. Warsztaty będą prowadzone od godz. 10-13, zakończone zostaną wspólnym obiadem. Organizatorzy zapewniają narzędzia i wyposażenie – o odpowiedni ubiór w celu przeprowadzenia części praktycznej w wykopie uczestnicy muszą zadbać sami.

Młodzież zainteresowaną uczestnictwem prosimy o zgłoszenia mailowe pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w treści maila proszę podać imię, nazwisko i wiek) lub telefonicznie pod numerem 519 428 609. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 sierpnia 2016 roku.