Nowy pracownik w MTK

W ciągu ostatnich kilku lat Muzeum Twierdzy Kostrzyn musiało mierzyć się ze stałymi brakami kadrowymi. Kilku pracowników odeszło do, nie ukrywajmy, lepiej płatnej pracy. Na ich miejsce udało się pozyskać nowych, ale przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy osłabieni kadrowo. Mimo zagwarantowanego etatu i poszukiwań na terenie całej Polski nie udawało znaleźć się historyka ze znajomością języka niemieckiego, któremu odpowiadałaby nasza oferta. Pozostali pracownicy musieli „łatać” tę lukę i jakim odbywało się to kosztem (szczególnie w sezonach turystycznych od kwietnia do października), wiedzą doskonale. Taki stan nie mógł trwać permanentnie i należało podjąć decyzje.

Miło nam poinformować, że od 1 stycznia 2020 r. nowym pracownikiem Muzeum Twierdzy została pani Julianna Sójkowska-Socha, która zasili przede wszystkim nasz pion archeologiczny, ale będzie również wykonywać inne obowiązki wynikające z bieżącej pracy muzeum. Pani Julianna od kilku lat współpracowała z naszym muzeum i jest nam dobrze znana. Witamy w naszym gronie i liczymy na super współpracę.

Julianna Sójkowska-Socha, z wykształcenia mgr archeologii o specjalności archeologia pradziejowa i średniowieczna (absolwentka Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu), urodzona w Człopie, od grudnia 2019 r. mieszkanka Kostrzyna. Uczestniczka wielu prac wykopaliskowych i badań archeologicznych, autorka i współautorka publikacji naukowych i popularnonaukowych. Poprzednie miejsce zatrudnienia: Miejski Dom Kultury w Witnicy. Zainteresowania oprócz historii i archeologii: architektura, rysunek, rękodzielnictwo, przyroda. Prywatnie małżonka archeologa MTK Krzysztofa Sochy.