Podsumowanie Pol`and`Rock-Festival

8 października br. w Urzędzie Miasta Kostrzyn nad Odrą miało miejsce podsumowanie tegorocznego festiwalu Pol`and`Rock, nazywanego nadal przez kostrzynian Woodstockiem. W sali konferencyjnej magistratu pojawił się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z jej prezesem Jerzym Owsiakiem na czele. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele instytucji lokalnych zaangażowanych w organizację festiwalu.

Jerzy Owsiak podsumował imprezę z punktu widzenia organizatorów przytaczając przy tym wyniki badań oraz wiele interesujących danych statystycznych. Najbardziej zaangażowane organizacje otrzymały też podziękowania w formie oprawionego dyplomu. Wśród wyróżnionych instytucji znalazło się też Muzeum Twierdzy Kostrzyn za „Polandrockowe Pompeje” – piesze wycieczki dla uczestników festiwalu z przewodnikiem muzealnym po Starym Mieście i twierdzy. Przypomnijmy, że w tygodniu „woodstockowym” odwiedziło nas ponad 900 zwiedzających. Podziękowanie zostało przekazane na ręce dyr. MTK Ryszarda Skałby, który zaprosił kierownictwo WOŚP na taką wycieczkę i zobowiązał się do osobistego oprowadzenia po „Kostrzyńskich Pompejach” sztabu festiwalu. Podziękowania popłynęły również w drugą stronę: Jerzy Owsiak otrzymał z rąk Burmistrza Kostrzyna dra Andrzeja Kunta upominek w postaci obrazu kostrzyńskiego artysty Mariusza Kaczmarka. W trakcie krótkiej dyskusji padły też pewne sugestie, deklaracje i prośby, ale ich treści nie możemy zdradzić. Znana jest data przyszłorocznego festiwalu: 30.07. – 01.08.2020 r. Po spotkaniu miała miejsce konferencja prasowa, więcej informacji będzie więc można uzyskać z mediów. Dziękujemy za wyróżnienie i informujemy, iż „Polandrockowe Pompeje” będą miały miejsce również w przyszłym roku.