Konkurs foto rozstrzygnięty

Kilka tygodni temu ogłosiliśmy konkurs fotograficzny związany ze schodami prowadzącymi ponad Bramą Berlińską w stronę Bastionu Król. Schody te odgrywały niegdyś znaczącą rolę w życiu politycznym i kulturalnym Kostrzyna, potem mało uczęszczane podupadły. W ostatnim czasie uporządkowane zostały przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn i aby je nieco ożywić zaproponowaliśmy konkurs na najciekawszą aktualną fotografię na tychże schodach.

Niestety, konkurs nie spotkał się z większym zainteresowaniem mieszkańców Kostrzyna mimo cennych nagród, jakie Muzeum przygotowało dla laureatów. Z trzech nadesłanych fotografii wybraliśmy jedną autorstwa pana Artura Kozłowskiego. To on właśnie zdobył pierwsze miejsce, a ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagrody (sprzęt fotograficzny) miało miejsce na scenie podczas uroczystości otwarcia XX Dni Twierdzy Kostrzyn w dniu 31.08.2019 r. Zwycięska fotografia przedstawia skok młodzieńca (jest nim syn p. Artura) na schodach w świetle zachodzącego słońca. Powyżej prezentujemy nagrodzoną pracę. Panu Arturowi gratulujemy pomysłu i realizacji. Żałujemy tylko, że nie udało nam się zachęcić większej liczby osób do uczestnictwa w naszej zabawie.