Szlakiem pomników wojennych i wojskowych

Kostrzyn – Dąbroszyn – Witnica – Mosina – Tarnów – Lubiszyn – Gajewo – Dolsk – Ostrowiec – Barnówko – Dębno – Kostrzyn

Nasza kolejna wycieczka muzealna powiedzie nas szlakiem pomników związanych z działaniami wojennymi oraz z ogólnie pojętą wojskowością. Za cel wybraliśmy sobie miejsca położone w okolicach Kostrzyna na północ od Warty. Są to pomniki, kamienie i tablice pamiątkowe nawiązujące do wydarzeń z okresu I jak i II wojny światowej.

Część obiektów została wzniesiona w czasach niemieckich, część po 1945 r. Ich losy są bardzo różnorodne – pomniki były odnawiane, zamieniane na inne obiekty, dewastowane lub po prostu pozostają do dziś opuszczone i zapomniane. Z wieloma związana jest interesująca historia. I o tym postaramy się Państwu podczas wycieczki opowiedzieć.

Zgłoszenia przyjmuje elektronicznie Małgorzata Jaraczewska-Dreger pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL (dane niezbędne dla wykupienia polisy ubezpieczeniowej), nr telefonu uczestnika oraz następujące oświadczenie (wystarczy wpisać w treści maila): „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych osób zgłoszonych na wycieczkę organizowaną przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn w dniu 01.09.2019 r. w celach z nią związanych”

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do momentu zarezerwowania wszystkich miejsc, najpóźniej jednakże do dnia 23.08.2019 r. Prosimy o przemyślane zgłoszenia, aby nie blokować miejsc, które po rezygnacji w ostatniej chwili pozostają niewykorzystane. Pierwszeństwo mają osoby powyżej 16 roku życia.

Wyjazd: Kostrzyn, parking MOSiR, godz. 10:00

Powrót: Kostrzyn, parking MOSiR, godz. 18:00