Na tropie historii

W dniu 22 maja zaszczycił nas swoją wizytą znany regionalista z Witnicy Pan Zbigniew Czarnuch. Nie pierwszy raz był naszym gościem, tym razem swoje kroki skierował na naszej muzealnej biblioteki i czytelni. Spędził w niej kilka godzin, a głównym przedmiotem jego zainteresowania były roczniki czasopisma „Celuloza” wydawanego w naszym mieście w latach 70tych i 80tych.

Nie do końca chciał zdradzić temat, który jest celem jego poszukiwań, ale udało się nam podejrzeć, że szczególnie dokładnie przeglądał artykuły dotyczące śladów bytowania na naszych terenach żołnierzy radzieckich. Jesteśmy pewni, że to nie przypadek i że Pan Zbigniew pracuje nad kolejnym materiałem związanym z historią regionu. Oczywiście był również czas na wymianę poglądów i informacji oraz na omówienie kilku pomysłów na przyszłość. Panu Zbigniewowi gratulujemy pasji i wytrwałości w tropieniu nieznanych epizodów i wydarzeń w przeszłości naszego regionu i zapraszamy częściej, ponieważ kontakt z nim i jego wiedza na pewne tematy w znacznym stopniu uzupełniają lub wręcz zastępują wiadomości dostępne w encyklopediach i wydawnictwach historycznych i krajoznawczych.