Prelekcja w domu dziennego pobytu

W strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą funkcjonuje od kilku miesięcy Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych „Wrzos”. Na zaproszenie opiekunki domu i instruktorki p. Grażyny Dudek pracownik Muzeum Twierdzy Małgorzata Jaraczewska-Dreger spotkała się z podopiecznymi ośrodka prezentując im historię Kostrzyna, obecny wygląd Starego Miasta oraz działalność Muzeum Twierdzy.

Prelekcja spotkała się z żywym zainteresowaniem podopiecznych. Obecne na spotkaniu panie uzupełniały wykład swoimi własnymi wspomnieniami związanymi ze Starym Miastem. Część z nich na „Starym Kostrzynie” była ostatnio wiele lat temu i z lekkim niedowierzaniem oglądała na współczesnych fotografiach zmiany, jakie nastąpiły na tym terenie. Fotografie z wnętrza Bastionu Filip wzbudziły tak duże zainteresowanie, iż uczestniczki spotkania wyraziły ochotę odwiedzenia jeszcze raz tego miejsca i naszej ekspozycji muzealnej. My ze swej strony zapraszamy i chętnie pokażemy dzisiejszy „Stary Kostrzyn” w nowej odsłonie.