Muzeum Twierdzy Kostrzyn na „Tour Salon”

W dniach od 1 do 3 lutego 2019 miały miejsce kolejne targi turystyczne w Poznaniu. I po raz kolejny obecne na nich było nasze muzeum. Ze względu na brak stoiska lubuskiego prezentowaliśmy naszą ofertę na wspólnym stoisku ze Stowarzyszeniem Podziemnych Tras Turystycznych Polski (SPTTP).

Obok nas swoje stoiska usytuowały gminy z Dolnego i Górnego Śląska. Odwiedzający byli zainteresowani przede wszystkim turystyką weekendową. Atrakcje okolic Kostrzyna, w tym nasze Muzeum, wręcz perfekcyjnie nadają się na krótkie, dwudniowe wyprawy. Nasz pracownik Zbigniew Piotrowski proponował oczywiście w pierwszej kolejności wizytę w naszym muzeum, ale informował również o możliwościach odwiedzin Parku Narodowego „Ujście Warty”, muzeum w Słońsku czy browaru w Witnicy. Szkoda, że nie mogliśmy polecać trasy rowerowej Kostrzyn-Słońsk, o której mówi się od lat, a w związku z którą pojawiały się raz po raz zapytania ze strony odwiedzających nasze stoisko turystów. Być może budowa ośrodka muzealno-edukacyjnego (muzeum przyrodniczego) w Słońsku da decydujący impuls dla powstania tej jakże oczekiwanej trasy pieszo-rowerowej.