Warsztaty i „Templariada” w Chwarszczanach

Średniowieczna kaplica templariuszy w Chwarszczanach przyciąga niezmiennie od lat zainteresowanych zakonami rycerskimi i samym zabytkiem. Od kilkunastu lat odbywają się przy kaplicy różnego rodzaju imprezy i spotkania .

Muzeum Twierdzy Kostrzyn od pewnego czasu włącza się czynnie w przedsięwzięcia Komandorii Chwarszczany. W minioną środę i czwartek pracownicy MTK Julia Bork i Jerzy Dreger odpowiednio ubrani w stroje z epoki brali udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży pełniąc rolę przewodników po kaplicy i włościach Templariuszy. A już jutro i w niedzielę (11-12.06.) nasze Muzeum prezentować się będzie w ramach „Templariady” na stoisku z pamiątkami i publikacjami dotyczącymi historii. Zapraszamy do naszego namiotu!