„Kostrzyńskie Pompeje” wyróżnione!

17 października przedstawiciele Muzeum Twierdzy Kostrzyn uczestniczyli po raz czwarty w Lubuskim Sejmiku Turystycznym. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Odra - lubuskie okno na świat; Turystyka dla każdego - promocja powszechnej dostępności". Na sejmiku, który zwyczajowo ma miejsce w Zielonej Górze, pojawiło się kilku ważnych gości, jak np. Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Na uczestników czekał bogaty program zawierający ciekawe wystąpienia zaproszonych gości. Przedstawione w nich rozwiązania odpowiadały obecnym potrzebom ruchu turystycznego oraz problemom, które trapią niektóre rejony i pojedyncze obiekty. Po wystąpieniach nastał czas dyskusji w trzech panelach dyskusyjnych. Punktem kulminacyjnym Sejmiku było przedstawienie obiektów uczestniczących w konkursie na najlepszy produkt turystyczny, tzw. Lubuską Perłę Turystyczną. Muzeum Twierdzy uczestniczące w konkursie zostało zaprezentowane przez muzealnego edukatora Jerzego Dregera, ubranego w historyczny mundur, adekwatnie do tematu, w towarzystwie specjalistki ds. administracji Doroty Chyczewskiej. Podczas ogłaszania wyników konkursu okazało się, że w tegorocznej edycji Lubuską Perłę Turystyczną otrzymało Muzeum Twierdzy Kostrzyn za produkt turystyczny „Kostrzyńskie Pompeje” – Stare Miasto Kostrzyn! Warto przypomnieć, że dwa lata temu również zostaliśmy docenieni tym zaszczytnym wyróżnieniem – wówczas za muzeum jako atrakcję turystyczną samą w sobie.

Jesteśmy dumni i za rok wystartujemy z kolejnym produktem. A póki co zachęcamy do skorzystania z pięknej jesiennej pogody i zapraszamy na Stare Miasto Kostrzyn, do „Lubuskiej Perły Turystycznej”! Bo cudze chwalicie, a swego nie znacie…