Polandrockowicze na Starym Mieście

170 uczestników festiwalu Pol`and`Rock skorzystało w tym roku z naszej oferty zwiedzania Starego Miasta z przewodnikiem MTK. Mając na względzie panujące upały i znaczną odległość pola festiwalowego od Starego Miasta można uznać, że trafili do nas najbardziej wytrwali, zdeterminowani i zainteresowani.

Z zasłyszanych opinii wynika, że uczestnicy naszych spacerów byli bardzo zaskoczeni niezwykłością tego miejsca i atrakcyjnością naszej ekspozycji muzealnej w Bastionie Filip. Byli też tacy, którym teren Starówki posłużył za miejsce relaksu o odpoczynku od tłumów, hałasu i kurzu na festiwalowym polu. Ci urządzali sobie pikniki na trawie i w cieniu drzew. Bastion Filip natomiast oprócz skrytych w swoich wnętrzach eksponatów i wystaw dawał zwiedzającym również ochłodę i schronienie przed żarem lejącym się z nieba. Łącznie przewinęło się przez nasze muzeum w „polandrockowym” tygodniu dokładnie 809 osób, nie licząc spacerowiczów i „leżakowiczów”, z których spora część do „Filipa” nie dotarła. Może za rok?