Wycieczka do Reitwein

W drodze powrotnej podczas niedawnej wycieczki do Górzycy i Lebus uczestnicy dyskutowali na temat udziału w kolejnych wyprawach muzealnych. Pojawiły się też propozycje miejsc, które warto by zwiedzić w nieodległej przyszłości. Szczególne zainteresowanie wywarła oferta złożona przez dwójkę mieszkańców Reitwein, którzy zaproponowali wizytę w tej niemieckiej miejscowości i zwiedzenie interesującej okolicy.

Wprawdzie kilka lat temu zwiedzaliśmy już Reitweiner Sporn (Ostróg Reitwein – wyniesienie nad doliną Odry), ale propozycja wydała się bardzo ciekawa. Od słowa do czynu! Mimo, iż plan wycieczek na ten rok został zamknięty, to jednak postanowiliśmy dodać do niego wyprawę do sąsiadów. Zapraszamy więc na wycieczkę autokarową (busami) w dniu 16 czerwca do Reitwein! Nie będzie to zwykła wycieczka. Oprócz części historyczno-krajoznawczej (przewodnikiem będzie pan Herrmann Keiser) proponujemy część gastronomiczno-rozrywkową w postaci  mini-festynu i grilla w ogrodzie naszych życzliwych gospodarzy. Muzeum Twierdzy zapewni zaopatrzenie i zadba o oprawę muzyczną.

W programie wycieczki:

  • wejście na Ostróg Reitwein
  • zwiedzanie grodziska słowiańskiego z VIII-X w. z wałami obronnymi
  • punkt widokowy z urwiska nad Odrą (!)
  • spacer krajoznawczy po Reitwein
  • wykład na temat historii miejscowości
  • zwiedzanie ruin kościoła
  • wejście na wieżę kościelną
  • mini festyn (wspólny grill, piwo gratis!)

 

Wyjazd z parkingu przy siedzibie Muzeum, ul. Graniczna 1, o godz. 10:00 (jeśli będzie większa ilość chętnych druga grupa zbierze się i wyjedzie nieco później). Ilość miejsc jest ograniczona. Jak zawsze obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Ze względu na wejście w życie nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) zgłoszenia możemy przyjmować wyłącznie na przygotowanym przez nas formularzu, który do pobrania jest PONIŻEJ.

Wypełniony i podpisany własnoręcznie formularz można nam przekazać w postaci skanu (może być zdjęcie wykonane telefonem lub plik pdf) drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie papierowej osobiście w naszej siedzibie.

Za utrudnienia wynikające nie z naszej winy przepraszamy!