Nowy sezon rozpoczęty

Pracowita przerwa zimowa dobiegła końca, czas na pracowitą wiosnę i lato. W miniony weekend Muzeum otworzyło ponownie swoje podwoje. Piękna wiosenna pogoda sprawiła, iż takiego otwarcia jeszcze nie notowaliśmy. W sobotę i niedzielę (14-15 kwietnia) Bastion Filip i naszą stałą ekspozycję muzealną obejrzało 220 osób!

Byli to głównie turyści z Polski (w tym 70-osobowa grupa motocyklistów z Lubuskiej Grupy Motocyklowej), ale również wycieczka z Niemiec i turyści indywidualni. Pojawili się u nas też obywatele Ukrainy, którzy jak widać nie tylko znaleźli w Kostrzynie zatrudnienie, ale również korzystają z miejscowych atrakcji. Przez punkt informacji turystycznej przewinęło się w ciągu tych dni równie dużo osób, a jeszcze więcej przez Stare Miasto. Wszak dla kostrzynian jest to nadal po prostu miejsce spacerowe, oaza spokoju i przyrody. Coraz łatwiej też do nas trafić. Ponownie na wjeździe na muzealny parking pojawiły się banery informacyjne zdmuchnięte jesienią przez „Ksawerego” co sprawia, iż i coraz mniej przybyszów błądzi po terenie byłego przejścia granicznego. Najbliższy weekend i cały tydzień zapowiadają się równie pogodnie, zapraszamy więc na Stare Miasto, do odwiedzenia Bastionu Filip i na spacer po nadodrzańskiej promenadzie. Przypominamy również o możliwości skorzystania z otwartej w ub. r. nadodrzańskiej przystani „Twierdza Kostrzyn”. Stare Miasto i Muzeum Twierdzy Kostrzyn dostępne są jak widać ze wszystkich stron!