Spotkanie Noworoczne w Seelow Fot. MOZ

Zgodnie z wieloletnią już tradycją miasto Seelow zorganizowało w dniu 15 stycznia br. spotkanie noworoczne. Delegacja z Kostrzyna: burmistrz dr Andrzej Kunt oraz dyrektor Muzeum Twierdzy Ryszard Skałba, spotkała się w tym dniu z burmistrzem Jörgiem  Schröderem oraz licznymi zaproszonymi na spotkanie gośćmi.

Obecni byli m.in. Minister Nauki, Badań i Kultury Landu Brandenburgia dr Martina Münch, parlamentarzyści niemieccy, samorządowcy, dyrektorzy instytucji miejskich, przedstawiciele stowarzyszeń oraz organizacji działających w Seelow. Przybyli także przedstawiciele klubu piłkarskiego SV Victoria, w którym gra kilku kostrzynian, z kapitanem drużyny Sebastianem Jankowskim na czele. Klub ten został wyróżniony honorową nagrodą za zasługi dla miasta Seelow. Wcześniej burmistrz Schröder podsumował rok 2017 oraz złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne, z kolei burmistrz Kostrzyna w imieniu władz i mieszkańców naszego miasta pogratulował osiągnięć, podziękował za współpracę i również życzył mieszkańcom Seelow wszystkiego co najlepsze. Uczestnicy spotkania wznieśli symboliczny toast oraz wysłuchali wystąpień przedstawicieli oświaty, które dotyczyły głównie planów związanych z edukacją i kształceniem w roku 2018. Po części oficjalnej był czas na rozmowy kuluarowe – rozmawiano oczywiście na temat współpracy i realizacji kolejnych wspólnych projektów. Dyrektor MTK skoncentrował się, co zrozumiałe, na tematach związanych z turystyką i muzealnictwem. Wierzymy, że tak jak dotychczas miasto Seelow pozostanie naszym niezawodnym partnerem.