Wycieczki muzealne w roku 2018

Organizowane od roku 2011 przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczki mają charakter nie tylko wyłącznie historyczny, ale również krajoznawczy. Być może to właśnie sprawia, iż cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko.

W ciągu 7 lat zorganizowaliśmy dotychczas 30 wycieczek, których tematyka w dużej części dotyczyła historii Kostrzyna, ale również wyjeżdżaliśmy poza teren miasta. Były to wycieczki piesze, rowerowe, „busowe”, autokarowe i kolejowe. Wzięło w nich udział kilkuset uczestników. Niektórzy z nich są stałymi bywalcami na naszych wyprawach. W roku bieżącym będziemy kontynuować ten cykl. Zaplanowaliśmy łącznie 6 wycieczek, głównie autokarowych, również poza Kostrzyn, a nawet zagranicę. Poniżej prezentujemy ich harmonogram. Mamy nadzieję, że zainteresowani historią znajdą coś dla siebie. O szczegółach informować będziemy z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez naszą stronę internetową. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym zgłębianiu historii i poznawaniu ciekawych miejsc!

Plan wycieczek:

  • 20.01. W poszukiwaniu kamienia Gerda – wyprawa terenowa
  • 21.04. Lebus i Górzyca – siedziby biskupstwa lubuskiego (otwarcie sezonu turystycznego)
  • 25.05. Słowik to, a nie skowronek się zrywa... czyli Stare Miasto ornitologicznie
  • 25.08. Pole bitwy pod Sarbinowem (260 rocznica wydarzenia)
  • 02.09. Poczdam – stolica Brandenburgii
  • 07.10. Zamki Nowej Marchii: Diedersdorf – Wulkow– Neuhardenberg – Gusow

Zastrzegamy sobie prawo do zmian zarówno miejsc docelowych jak i dat wycieczek. Prosimy śledzić naszą stronę internetową.