Święto karpia w Peitz – wycieczka autokarowa. WOLNE MIEJSCA!!! Fot. Fischerei Museum Peitz

Szanowni Państwo, jeśli Państwo się jeszcze nie zdecydowaliście to zapraszamy na wycieczkę do Peitz w sobotę 28.10.2017! Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc!

Jak już zapowiadaliśmy, jedziemy autokarem do Peitz – miasta partnerskiego Kostrzyna oraz twierdzy z czasów Margrabiego Jana. W programie przewidzieliśmy uczestnictwo w tradycyjnym odłowie karpi z Picnjeńskich Stawów (Picnjo to serbołużycka nazwa Peitz), przejazd kolejką po okolicy wśród grobli i stawów, wizytę w Muzeum Rybackim (preparowanie ryb, wyplatanie sieci) oraz w starej hucie żelaza (pokazy odlewnictwa, kowalstwa, pieczenie ciasta). Zwiedzimy też cytadelę (jeden z nielicznych ocalałych obiektów twierdzy), targ rybny (z możliwością zakupu ryb żywych i wędzonych oraz innych potraw rybnych) i jarmark regionalny. Impreza odbędzie się po raz dwudziesty w ramach „Karpiowego Tygodnia”. Zazwyczaj gromadzi tłumy ludzi nie tylko zainteresowanych uczestnictwem w pokazach, ale również mających ochotę „na rybkę”. Mamy nadzieje, że dopisze pogoda i będziemy mogli zrealizować pełen program wizyty.

Koszt wycieczki 10 EUR (płatne w autokarze) obejmuje wstępy do obiektów muzealnych, przejażdżkę kolejką, usługę przewodnicką. Pozostałe koszty (przejazd autokarem, ubezpieczenie i tłumaczenie) pokrywa Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Zapisy przyjmuje wyłącznie drogą mailową do środy, 25.10. br. p. Julia Bork (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 724 770 360). Prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu, numer telefonu i nr PESEL. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Prosimy o poważne i przemyślane zgłoszenia, gdyż późniejsza rezygnacja narazi nas na zbędne koszty. Wyjazd z parkingu MOSiR przy ul. Niepodległości 11 o godz. 07:45.