Ostatnia szansa obejrzenia „Memento Küstrin“

Przez 2 ostatnie lata w naszej sali wykładowej funkcjonowała wystawa „Memento Küstrin“. Wystawa poświęcona była codziennemu życiu mieszkańców niemieckiego Kostrzyna (do roku 1945) i została zaaranżowana na bazie zgromadzonych przez Muzeum przedmiotów codziennego użytku pozyskanych z terenu Starego Miasta oraz od kolekcjonerów. Czas na zmianę ekspozycji.

Wystawa, na której można obejrzeć setki przedmiotów codziennego użytku pogrupowane tematycznie (m. in. ceramika i zastawa stołowa, używki, zakłady fotograficzne, finanse, zabawki, motoryzacja, browarnictwo, finanse itp.) czynna będzie jeszcze tylko do 20 października, po czym zostanie zdemontowana i eksponaty powrócą do magazynu lub do osób, które użyczyły nam swoich zasobów i kolekcji. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tą ekspozycją, serdecznie zapraszamy do naszej siedziby. Najbliższy weekend oraz następny tydzień będą ostatnią możliwością obejrzenia wystawy.

Godziny otwarcia:

- w weekend (14-15.10.) w godz. 10:00–16:00 (informacja w Bramie Berlińskiej)

- w dni powszednie (16-20.10.) w godz. 09:00–15:00 (informacja w biurze MTK)

Wstęp bezpłatny! Zapraszamy!

Absolutnie ostatnia szansa zwiedzenia ekspozycji nadarzy się w niedzielę 22.10. w godz. 11:00-12:00 podczas prelekcji dotyczących obozu jenieckiego Stalag III C Alt Drewitz. Przysłowiowym rzutem na taśmę można będzie obejrzeć zgromadzone eksponaty.