Ostatni tydzień sezonu turystycznego w MTK

Po okresie wytężonej pracy związanej z obsługą ruchu turystycznego powoli kończymy tegoroczny sezon. Jeszcze tylko do końca tygodnia będzie można zwiedzać naszą ekspozycję muzealną w Bastionie Filip oraz dokonać zakupu pamiątek i publikacji w Bramie Berlińskiej.

Warunki mikroklimatyczne nie pozwalają na eksploatację tych pomieszczeń w okresie zimowym. W tym tygodniu Bastion Filip będzie otwarty w dni powszednie w godzinach 10:00-14:00 (ostatnie wejście o godz. 13:00), a w weekend w godz. 10:00-16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00). Brama Berlińska czynna będzie natomiast we wszystkie dni do końca tygodnia włącznie w godz. 10:00-16:00. Od 16 października oba obiekty będą zamknięte.

Ograniczenie to dotyczy tylko turystów indywidualnych, zorganizowane grupy turystyczne będą mogły nadal nas odwiedzać (tylko do końca października), po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Zachęcamy do wykorzystania ostatnich pogodnych jesiennych dni i odwiedzenia Starego Miasta wraz z naszą ekspozycją. Kolejna możliwość pojawi się dopiero w kwietniu 2018 r. Przez kilka miesięcy pozwolimy pospać w naszych podziemiach nietoperzom…