Turystycznie w Alt Landsberg

Nadgraniczne położenie Kostrzyna i przedmiot działalności naszego muzeum sprawiają, iż 40% odwiedzających stanowią obywatele Niemiec. Stąd też poszukujemy metod dotarcia z nasza ofertą również do niemieckojęzycznej publiczności. 20.09. br. miało miejsce spotkanie w kościele zamkowym w Altlandsberg spotkanie niemieckiego Związku Turystycznego Odra-Szprewa, w którym wzięli udział liczni przedstawiciele branży turystycznej powiatu Märkisch-Oderland.

W ramach prelekcji i dyskusji zwrócono uwagę na konieczność tzw. usieciowienia atrakcji turystycznych z branżą hotelarską i gastronomiczną oraz przedstawiono najnowsze trendy w cyfryzacji informacji przeznaczonych dla turystów. Muzeum Twierdzy Kostrzyn stanowi jeden z ulubionych celów wycieczek gości z Niemiec, a tym samym jest ważnym partnerem dla branży turystycznej w regionie. MTK reprezentowane było na konferencji przez Julię Bork, specjalistkę ds. współpracy międzynarodowej, która starała się poznać najnowsze trendy w turystyce niemieckiej, co pozwoli naszej placówce również w przyszłości tworzyć konkurencyjne dla innych oferentów produkty. Mozolny dojazd do Altlandsberga (zamknięta droga B1 w Münchebergu, liczne objazdy i utrudnienia) zostały zrekompensowane przez ufundowane przez organizatorów śniadanie z produktów regionalnych. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą owocną współpracę z podmiotami niemieckiej branży turystycznej.