Nowa tablica informacyjna MTK

Tablice reklamowe, banery, drogowskazy, gabloty – na wszelkie sposoby staramy się ułatwić poszukujących nas turystów dojazd do naszej siedziby oraz na samo Stare Miasto. Mimo to, ciągle zgłaszane są nam problemy ze zlokalizowaniem nas w tym dość dziwnym pod względem komunikacyjnym rejonie byłego przejścia granicznego.

W ostatnim czasie udało nam się postawić estetyczną bramę wjazdową na teren naszego muzeum przy Hotelu Bastion, która zastąpiła stary zdezelowany szlaban. Kilka dni temu natomiast ustawiliśmy przed bramą dwie nowe gabloty, które posłużą nam do zamieszczania informacji, komunikatów, plakatów dla turystów. Wcześniej informacje te wieszaliśmy w przypadkowych miejscach, a i te były zrywane przez znanych nam „nieznanych sprawców”.  Nowe, estetyczne gabloty z pewnością poprawią wizerunek tego miejsca i przyczynią się do lepszej komunikacji z odwiedzającymi nas turystami, którzy nie będą mieć wątpliwości, gdzie zaczyna się teren Muzeum Twierdzy. Pozostaje nam jedynie urządzić teren przed bramą (myślimy o wyłożeniu podłoża kostką), aby cały ten kompleks wejściowo-wjazdowy stanowił wizytówkę Muzeum Twierdzy. Gabloty wykonała poznańska firma Opus Plus.