Wycieczka do Gorzowa 03.09.2017

Tradycją Dni Twierdzy stały się organizowane w ich ramach wycieczki muzealne o tematyce krajoznawczo-historycznej. W minionych latach z tej formy skorzystało kilkuset uczestników z Kostrzyna i innych miejscowości z kraju i zagranicy. Odwiedziliśmy w ostatnim czasie m. in. Dobiegniew, Strzelce Krajeńskie, Czelin – Gozdowice – Siekierki – Cedynię, Spandau, Międzyrzecz, Żagań, Drzonów, Czerwieńsk, Chojnę, Trzcińsko i Myślibórz. Tym razem nasza wyprawa zmierza do kolejnego miasta Nowej Marchii Gorzowa Wielkopolskiego. Stolica województwa znana jest nam wszystkim doskonale, ale czy na pewno?

Czy oprócz zakupów i wizyt w różnych powiatowych i wojewódzkich instytucjach, na stadionach, w kinach i salach koncertowych mieliśmy okazję poznać miasto od strony jego historii? Jesteśmy pewni, że dla wielu będzie to nowe doświadczenie.  Wybieramy się tam dla odmiany koleją, a naszym przewodnikiem podczas kilkugodzinnego spaceru „Landsberskim szlakiem” będzie znany regionalista i miłośnik historii Gorzowa (i nie tylko) Robert Piotrowski.

W programie m. in. dworzec PKP, pomnik Mickiewicza i Piłsudskiego, panorama Gorzowa, pomnik Jancarza, łaźnia miejska, Świnster, mury miejskie, Studnia Czarownic, Fontanna Pauckscha, katedra (z wiadomych względów tylko z zewnątrz), pomnik biskupa Pluty, Most Staromiejski, spichlerz (ze zwiedzaniem wewnątrz), bulwar nadwarciański, estakada kolejowa. Udział w wycieczce jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą tylko koszty biletu kolejowego – koszty przewodnickie, opłaty za wstęp i ubezpieczenie pokrywa Muzeum Twierdzy. Uczestników wyposażamy w system do zwiedzania Tour Guide (słuchawki).

Start: godz. 08:59, (zbiórka godz. 08:45 dworzec PKP Kostrzyn)

Powrót: godz. 16:40 (wyjazd z Gorzowa 15:57)

Zapisy przyjmujemy do dnia 25.08. br. drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , ew. telefonicznie z podaniem imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, daty urodzenia i nr PESEL (dane do ubezpieczenia). Ilość uczestników ograniczona (40 osób), decyduje kolejność zapisów. Czekamy na Państwa zgłoszenia!