Imieniny Jana w rezydencji Katarzyny – wycieczka

Kolejne atrakcyjne organizowane przez Muzeum Twierdzy wydarzenie czeka na miłośników historii i nie tylko: wycieczka autokarowa do rezydencji Katarzyny Brunszwickiej, małżonki Margrabiego Jana Kostrzyńskiego, czyli na zamek w Krośnie Odrzańskim.

Oczywiście zwiedzimy nie tylko zamek, ale również inne obiekty w tym mieście. Wcześniej jednak udamy się na zwiedzanie do sąsiedniego Gubina, gdzie obejrzymy m.in. słynną ruinę fary gubińskiej. W drodze do Krosna zaplanowaliśmy również zwiedzanie wyjątkowego obiektu: Elektrowni Wodnej w Dychowie! Dzień zakończy mała biesiada na krośnieńskim zamku.

Sobota, 24 czerwca 2017 r., program wycieczki:

06:45 – Zbiórka uczestników (parking MOSiR)
07:00 – Wyjazd
09:00 – Gubin (spacer po Starym Mieście, mury obronne, ruiny fary, izba muzealna)
12:00 – Zwiedzanie Elektrowni Wodnej w Dychowie (tylko dla osób powyżej 11 lat!)
14:00 – Obiad
15:30 – Zwiedzanie Krosna Odrzańskiego (układ urbanistyczny miasta, fara maryjna, zamek)
17:30 – Biesiada u Jana na zamku Katarzyny
18:30 – Wyjazd (po drodze krótka wizyta na cmentarzu wojennym w Cybince)
20:00 – Powrót do Kostrzyna

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., i telefonicznie z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu zamieszkania, nr dowodu osobistego i PESEL uczestnika (dane niezbędne dla wykupienia polisy ubezpieczeniowej i do zwiedzania elektrowni) oraz osobiście w siedzibie Muzeum przy ul. Granicznej 1 w godzinach urzędowania administracji Muzeum. Bliższych informacji udzielamy pod numerem telefonu 95 752 2360. Koszt wycieczki: 50,- zł dorośli, 40,- zł młodzież szkolna (płatność przy wejściu do autokaru). Kwota ta obejmuje wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę przewodnicką ubezpieczenie oraz obiad. Pozostałe koszty (w tym koszty przejazdów) pokrywa Muzeum.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia są wiążące i zobowiązują do wniesienia odpłatności za wycieczkę. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 14.06. br. (konieczność rezerwacji zwiedzania elektrowni).