Noc Muzeów pod znakiem templariuszy

W Muzeum Twierdzy Kostrzyn impreza goni imprezę. W czasie minionego weekendu otworzyliśmy przystań na Odrze, a już w najbliższą sobotę 20.05. kolejne atrakcyjne wydarzenie: Noc Muzeów pod znakiem templariuszy.

W tym dniu teren Starego Miasta i nasze obiekty muzealne udostępniamy o innych niż zwykle godzinach. Bastion Filip i Brama Berlińska otwarte będą od 10:00 do 16:00 a następnie (wstęp bezpłatny) od 18:00 do 22:00. Na tym nie koniec: od godz. 18:00 do 20:30 swoje umiejętności zaprezentują templariusze z Komandorii w Chwarszczanach. Po ich prezentacjach zainteresowane osoby udadzą się busem do Chwarszczan na wieczorne zwiedzanie kaplicy templariuszy połączone z pokazem slajdów i filmów. W związku z ograniczoną ilością miejsc przyjmujemy zgłoszenia telefoniczne na tę wycieczkę. Obowiązuje jak zwykle zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Wyprawa do Chwarszczan jest bezpłatna, powrót przewidziany jest na godz. 23:00. Wyjazd z parkingu spod Hotelu Bastion. Prosimy o zgłoszenia telefoniczne: 95 752 2360 lub 607 770 233.