Nowa przystań na Odrze – nowe polsko-niemieckie miejsce spotkań

Już od kilku lat czynione były starania o urządzenie na polskim brzegu Odry na wysokości twierdzy Kostrzyn przystani dla niewielkich jednostek pływających. Umożliwiłoby to przycumowanie do brzegu, zwiedzenie Starego Miasta i udanie się w dalszą podróż. Taką przystań udało się wybudować w ubiegłym roku przy Furcie Rybackiej (jeden z elementów twierdzy Kostrzyn).

Nie jest to typowa marina dla pełnej obsługi wodniaków, a jedynie przystań dla niewielkich jednostek pływających. Przewidziano również wystarczającą ilość miejsca dla statku wycieczkowego „Zefir”. Turyści wodni mogą teraz wygodnie zwiedzić Stare Miasto i Muzeum Twierdzy. Projekt „Kurs na twierdzę. Polsko-niemieckie uroczyste otwarcie przystani Twierdza Kostrzyn nad Odrą” koncentruje się na organizacji dnia 13.05.2017 r. imprezy kulturalnej.

W programie:

7.00-10.00  Zawody wędkarskie o puchar Komendanta Twierdzy Kostrzyn (Bastion Filip)

12.00   Spływ kajakowy. Start i zakończenie - przystań „Twierdza Kostrzyn nad Odrą”

14.00 „Kurs na Twierdzę” – wypłynięcie flotylli z przystani  „Delfin”

14.00   Rejs statku wycieczkowego „Zefir” (przystań na Warcie  - przystań „Twierdza Kostrzyn nad Odrą”

15.30   Uroczyste otwarcie  przystani  „Twierdza Kostrzyn nad Odrą” (Bastion Brandenburgia)

16.00   Rejs statku wycieczkowego „Zefir” (przystań „Twierdza Kostrzyn nad Odrą” - przystań na Warcie)

16.00   Wioska wikingów – pokazy (Bastion Brandenburgia)

17.00   Zawody kajakarskie w fosie twierdzy (Bastion Filip)

17.00   Rejs statku wycieczkowego „Zefir” (przystań na Warcie  - przystań „Twierdza Kostrzyn nad Odrą”

17.00   Koncert  zespołu szantowego „Majtki Bosmana”

19.00   Rejs statku wycieczkowego „Zefir” (przystań „Twierdza Kostrzyn nad Odrą” - przystań na Warcie)

19.00   Koncert grupy „Klakson” (country)

20.30-23.30 Dyskoteka na pokładzie statku „Zefir” (przystań na Warcie)

Dodatkowe atrakcje od godz. 15:00 do 19:00

• Dmuchane zamki i prowadzone animacje dla dzieci – malowanie twarzy, przeciąganie liny, wyścig na nartach.
  • Kajaki na fosie przy bastionie Filip, prezentacja starej łodzi rybackiej
  • Bezpłatne rejsy motorówkami po Odrze
  • Stoisko gastronomiczne, stoisko pszczelarskie, kowalskie i garncarskie i inne.

Wszystkie atrakcje ujęte w programie są bezpłatne.

Zapraszamy na Stare Miasto Kostrzyn, 13 maja 2017 r.!